"Ucieczka nie popłaca" (15.06.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Ucieczka nie popłaca" (15.06.2015r.)

Data publikacji 15.06.2015

img_339719-letni mieszkaniec gm. Mikstat nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Sprawca uciekając duktem leśnym najprawdopodobniej w wyniku nierówności na drodze stracił panowanie nad pojazdem, przez co zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. 

Tuż po północy (15.06.2015r.) policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną w miejscowości Mikstat podjęli pościg za pojazdem osobowym marki volkswagen golf, którego kierujący pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Uciekinier z mikstackiego Rynku wjechał w ulicę Odolanowską, potem w drogę gruntową, a następnie uciekał duktem leśnym w kierunku miejscowości Przygodziczki (powiat Ostrów Wlkp.). Pomimo nierównej drogi, kierujący golfem zwiększał swoją prędkość do tego stopnia, że funkcjonariusze stracili go z pola widzenia. Stróże prawa jadąc dalej za uciekinierem zauważyli jego pojazd po lewej stronie drogi pomiędzy drzewami, który tylko przednią jego częścią dotykał podłoża.

Niestety w pojeździe, ani w jego rejonie nie było kierującego, policjanci ujawnili jedynie ślady ucieczki osoby w kierunku lasu. 

W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili, że pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Mikstat. Kryminalni doprowadzili go do jednostki Policji. Nastolatek odmówił poddaniu się badaniu stanu trzeźwości, dlatego pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu.

W związku ze stworzeniem przez młodego kierowcę zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 19-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdem. 

W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

 

img_3398