Kolizja drogowa (13.07.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa (13.07.2015)

Data publikacji 15.07.2015

1-71002_mo1Kolejne w ciągu dwóch dni zdarzenie drogowe w obrębie przejazdu kolejowego miało miejsce w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Dworcowej. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak sprawca stracił prawo jazdy.

Ostrzeszowska drogówka około godziny 10:40 udała się na skrzyżowanie ulic Kolejowej i Dworcowej w Ostrzeszowie gdzie doszło do kolizji dwóch pojazdów.

Na miejscu zastano uczestników, którzy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - trzeźwi.

Ustalono, że 33-letnia kierująca pojazdem marki Peugeot 306 (zam. Ostrzeszów) jadąc ulicą Kolejową w kierunku m. Grabów nad Prosną zasygnalizowała zamiar skrętu w lewo w ul. Dworcową i podczas wykonywania tego manewru uderzyła w pojazd marki BMW, którym kierował 26-letni mieszkaniec Czajkowa. Mężczyzna poruszał się w tym samym kierunku i nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania kolumny pojazdów, które zatrzymały się przez zamkniętym przejazdem kolejowym.

Za spowodowanie tego zdarzenia oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a sprawa trafi na wokanę.