Jadąc motocyklem potrącił małoletnią rowerzystkę (07.08.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc motocyklem potrącił małoletnią rowerzystkę (07.08.2015r.)

Data publikacji 10.08.2015

kogut_policyjnyW miejscowości Siedlików kierujący motocyklem podczas manewru wyprzedzania małoletniej rowerzystki nie zachował bezpiecznego odstępu i doprowadził do jej potrącenia. Sprawca pozostawił motocykl i zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy pokrzywdzonej. Nastolatkę niezwłocznie przetransportowano do Szpitala w Ostrowie Wlkp. 

Do wypadku drogowego doszło w miniony piątek (07.08.2015r.) po godzinie 21:00 w miejscowości Siedlików.

Skierowani policjanci na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że wówczas nieznany kierujący motocyklem marki suzuki, w trakcie manewru wyprzedzania 14-letniej mieszkanki Siedlikowa jadącej na rowerze, nie zachował właściwego od niej odstępu i ją potrącił.

Motocyklista na pieszo zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając przy tym pomocy pokrzywdzonej.

Nastoletnią rowerzystkę natychmiast przewieziono do Szpitala w Ostrowie Wlkp.

Mundurowi na miejscu wypadku zabezpieczyli wszystkie ślady celem ustalenia sprawcy. Ponadto policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej patrolowali pobliski teren celem zatrzymania uciekiniera. Niestety sprawcy w dniu zdarzenia nie zatrzymano.

W niedzielę (09.08.2015r.) do jednostki Policji stawił się 30-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszowa wraz z adwokatem, który przyznał się, że to on kierował motocyklem.

Sprawca usłyszał już wstępny zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz nie udzielenia pomocy pokrzywdzonej. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.