Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli towar ze stacji w Grabowie Wójtostwo, w Mikorzynie trafili w ręce Policji

Data publikacji 11.08.2015

kogut-kgpW godzinach nocnych dwóch mężczyzn weszło na teren stacji paliw w Grabowie nad Prosną, tam ukradli towar warty blisko 135 zł. Dwadzieścia minut później wpadli w ręce policjantów w Mikorzynie. Skradzione mienie wróciło do dalszej sprzedaży, sprawcy przyjęli po mandacie karnym - każdy po 500 zł. 

Trzydzieści minut po północy (11.08.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na stacji paliw w Grabowie Wójtostwo dwóch mężczyzn ukradło towar za ponad 130 zł.

Sprawcy po zamówieniu towarów w postaci papierosów, napoju oraz alkoholu nie płacąc oraz nie reagując na wezwania sprzedawcy pośpieszenie opuścili stację.

Sprzedawca przekazał, że sprawców było dwóch, podał ich wygląd zewnętrzny oraz, że oddalili się samochodem marki fiat stilo. Dyżurny ostrzeszowskiej Policji natychmiast przekazał patrolom będącym w służbie informację o zdarzeniu celem zatrzymania takiego pojazdu. Również o powyższym poinformował dyżurnego KPP w Kępnie biorąc pod uwagę oddalenie się sprawców do ościennego powiatu.

Działania nie trwały długo, bowiem dwadzieścia minut później sprawcy byli już w rękach kępińskich policjantów. Również odzyskano skradziony towar i w całości  przekazano go na stacji w Mikorzynie.

Dwóch złodziei policjanci ukarali mandatami karnym w wysokości 500 złotych każdy.