Weekend sierpniowy (14-16.08.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend sierpniowy (14-16.08.2015r.)

Data publikacji 17.08.2015

kogut-kgpKomenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała sierpniowy weekend 2015. Odnotowano łącznie 85 interwencji, z czego 23 interwencje publiczne oraz domowe dotyczyły spożywania, oraz nieumiejętnego zachowania się po alkoholu. Także policjanci zatrzymali 8 osób, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości, odnotowano również jedną kolizję drogową, której sprawcą był nietrzeźwy.

Długi weekend sierpniowy, który trwał od 14-16.08.20.15r. można podsumować pod kątem trzech dziedzin. W kwestii bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrzeszowskiego można określić, że weekend minął spokojnie i bezpiecznie. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotował tylko jedną kolizję drogową, którą spowodował nietrzeźwy kierujący. Do zdarzenia drogowego doszło po godzinie 15:00 (16.08.2015r.) w miejscowości Mikstat w rejonie Rynku. Policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna (obywatel Mołdawii) kierujący samochodem osobowym marki fiat punto wykonując manewr skrętu w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył z znak B36 oraz uszkodził latarnię. Sprawca był nietrzeźwy - przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. 29-latek został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w policyjnym areszcie.

W piątek (14.08.2015r.) po godzinie 16:00 w miejscowości Rojów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wrocławia, który kierując fiatem dublo w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy, ponadto przyjął mandat karny w wysokości 500 zł.  

Także w miniony weekend policjanci na drogach powiatu zatrzymali łącznie 8 osób, które kierowały po alkoholu.

1.  Tuż po godzinie 10:00 (14.08.2015r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego do kontroli drogowej zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego. Mężczyzna w miejscowości Muchy poruszał się samochodem osobowym marki renault. Podczas kontroli mundurowi od kierującego wyczuli wyraźną woń alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało stan nietrzeźwości - ponad pół promila. Funkcjonariusze sprawcy zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz uniemożliwili mu dalszą jazdę. O dalszym losie 46-latka zdecyduje Sąd.

2. W minioną sobotę (15.08.2015r.) po godzinie 19:00 w miejscowości Marszałki policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną)kierującego fordem focusem. Podczas kontroli policjanci ujawnili, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało blisko promil. Sprawca stracił prawo jazdy, teraz o jego losie również zdecyduje Sąd. 

3. Tuż przed północą (15.08.2015r.) w miejscowości Czajków policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 42-letniego mieszkańca gm. Czajków kierującego samochodem marki audi. 42-latke był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad promil alkoholu. Sprawca stracił uprawnienia do kierowania. 

4, Również w miejscowości Czajków przed godziną 3:00 (16.08.2015r.) policjanci do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki opel vectra. Samochodem kierowała 44-letnia mieszkanka gm. Czajków. Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa, przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu. W tym przypadku mundurowi również zatrzymali uprawnienia do kierowania.

5. Po godzinie 4:00 (16.08.2015r.) w Ostrzeszowie przy ul. T. Kościuszki, policjanci do kontroli drogowej zatrzymali mieszkankę gm. Ostrzeszów. Kobieta poruszała się na rowerze, niestety znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Na sprawczynię zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. 

6. W niedzielę (16.08.2015r.) po godzinie 13:00 w miejscowości Komorów policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Mikstat). Mężczyzna kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości - przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawca odpowie za przestępstwo przed Sądem.

7. Kolejny nietrzeźwy, który poruszał się po drogach powiatu ostrzeszowskiego, to 29-letni obywatel Mołdawii, który doprowadził do kolizji drogowej w Mikstacie. Szczegółowe informacje podane są wyżej.

8. W godzinach nocnych 1:20 (17.08.2015r.) w miejscowości Kobyla Góra policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki renault. Kierujący był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad promil alkoholu. Mundurowi sprawcy zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz uniemożliwili dalszą jazdę. 

Niestety należy podkreślić, że alkohol nie jest dla wszystkich o czym świadczą chociażby zatrzymane osoby, które kierowały pojazdami z promilami w organizmie. Także w miniony weekend dyżurny Policji odnotował  23 interwencje publiczne i domowe, które dotyczyły zakłóceń ładu i porządku w miejscu publicznym oraz awantur domowych w wyniku spożywania alkoholu.