Historia Łączy Pokolenia (18.08.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Historia Łączy Pokolenia (18.08.2015r.)

Data publikacji 18.08.2015

img_3327"Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia – jeden cel". Tym razem te dwie grupy społeczne spotykały się w Publicznej Bibliotece Miasta i Gminy w Ostrzeszowie. Młodsi miłośnicy legend i historii wysłuchali ciekawych opowiadań o dziejach Ostrzeszowa.

We wtorkowe, sierpniowe popołudnie w Bibliotece Publicznej w Ostrzeszowie odbyło się spotkanie dla miłośników legend i historii. To spotkanie miało na celu zbliżyć dwie grupy społeczne, seniorów oraz młodzież, co też wynika z autorskiego programu prewencyjnego "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia – jeden cel".

Pomimo okresu wakacyjnego frekwencja dopisała, na spotkanie przybyli starsi i młodsi, także obecni byli ostrzeszowscy harcerze Związku Harcerstwa Polskiego.

Miłośnicy legend i historii wysłuchali ciekawe opowiadania, które przedstawił Bolesław Grobelny – plastyk, poeta, przyrodnik, regionalista.

Należy zaznaczyć, że podczas spotkania każdy mógł podzielić się swoją legendą, opowiadaniem, tak też obecni wysłuchali również ciekawą historię, którą przedstawił pan Jerzy Pichet oraz pan Jan Marek Cieplik.

Ciekawą historię dla tutejszych policjantów przekazał pan Jan Marek Cieplik, który przekazał zapamiętane przez niego dzieje dawnej Policji działającej na terenie Ostrzeszowa sprzed okupacji hitlerowskiej. Szczególnie ciekawy był sposób udowodnienia sprawcom winy, a także działanie prewencyjne mundurowych z chwilą ujawnienia wykroczeń porządkowych.

Spotkanie miłośników legend i historii zakończyło się wspólnym przekazem myśli i sentencji dla przyszłych pokoleń, które zostały spisane, a następnie po spisaniu ich w jeden list zostanie on zdeponowany w Regionalnym Muzeum.

img_3365img_3352img_3327img_3338img_3334img_3357img_3349img_3345img_3351img_3353img_3328img_3347