Bezpieczny powrót z wakacji do szkoły (29.08.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót z wakacji do szkoły (29.08.2015r.)

Data publikacji 30.08.2015

img_5164Ostrzeszowscy policjanci przyłączyli się do akcji edukacyjno-prewencyjnej skierowanej dla dzieci i młodzieży w ramach bezpiecznego powrotu z wakacji do szkoły. Mundurowi rozdawali gadżety odblaskowe, oświetlenie do rowerów oraz znakowali jednoślady informując przy tym jak właściwie zabezpieczyć rower przed kradzieżą. 

W sobotę (29.08.2015r.) na parkingu Galerii Borek odbyła się akcja edukacyjno-prewencyjna ukierunkowana na bezpieczny powrót dzieci i młodzieży do szkoły. Organizatorami akcji byli pracownicy ostrzeszowskiej firmy, do której chętnie przyłączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz inne służby ratownicze takie jak Państwowa Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne.

Przedsięwzięcie ukierunkowane było między innymi na bezpieczeństwo na drodze i właściwe przestrzeganie zasad, jakie obowiązują w ruchu drogowym. Koniec wakacji oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego, to powrót dzieci i młodzieży do placówek szkolnych, także do innych zajęć pozalekcyjnych. Tym samym właściwe poruszanie się po drodze dotyczy nie tylko tych najmłodszych, ale również wszystkich innych użytkowników dróg.

Dlatego też policjanci przyłączając się do sobotniej akcji prewencyjnej, skupili się głownie na bezpiecznym powrocie z wakacji oraz bezpiecznej drodze do szkoły. Mundurowi rozdawali ulotki nawiązujące do przedmiotowej tematyki, gadżety odblaskowe, oświetlenie na rowery, także mieszkańcy Ostrzeszowa mogli oznakować swój rower przeciwdziałając w ten sposób jego kradzież.

 

img_5171
img_5179
img_5168
img_5177
img_5175