"Dopalacze niszczą życie" (04.09.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dopalacze niszczą życie" (04.09.2015r.)

Data publikacji 04.09.2015

dsc_0885Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie rozpoczęli program prewencyjny pod nazwą "Dopalacze niszczą życie". Pierwszym punktem programu była projekcja filmu pod tytułem "Dopalacze niszczą życie" w ostrzeszowskim kinie, która adresowana była dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. 

W piątek (04.09.2015r.) o godzinie 11:00 w Kinoteatrze - Piast w Ostrzeszowie został wyemitowany film pod tytułem "Dopalacze niszczą życie" (autorstwa grupy PaT z Ostrowa Wlkp.). Prezentacja adresowana była do ostrzeszowskiej młodzieży, która licznie przybyła wypełniając całą salę kinową. 

Należy podkreślić, że zaprezentowany film był pierwszym punktem programu prewencyjnego pod nazwą Dopalacze niszczą życie - autorstwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, do którego również przyłączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Prócz emisji filmowej młodzież również usłyszała kilka istotnych faktów o szkodliwości działania dopalaczy, które zostały omówione przez pracownika Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie. Także adresaci usłyszeli następstwa prawne wynikające z posiadania środków ustawą zabronione, które to przedstawili funkcjonariusze Policji. 

Po zakończeniu filmu także zabrał głos pan Zbyszko Szmaj Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Ostrzeszowski, który odniósł się do zdarzeń związanych z zażywaniem środków odurzających przez uczniów z czasów, kiedy pełnił wówczas funkcję Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. 

Niestety tragicznie zdarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie, pokazują wyraźnie, że problem z środkami psychoaktywnymi - dopalaczami w dalszym ciągu występuje. Młodzież pomimo wyraźnych apeli, kapani oraz spotów reklamowych przedstawiających szkodliwość działania tychże środków śmiało zdobywa, kupuje, a następnie zażywa.

Niestety kontakt z dopalaczami przez młodzież również został odnotowany przez ostrzeszowską Policję. Dlatego też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wychodząc na przeciw tejże patologii z dużym zaangażowaniem włączyli się do programu prewencyjnego mającego na celu przede wszystkim zniechęceniu  młodzieży do kontaktu z tego typu środkami.

Ostrzeszowscy policjanci w ramach akcji "Dopalacze niszczą życie" w roku szkolnym 2015/2016 zaplanowali cykl spotkań i szkoleń nie tylko z młodzieżą szkolną, ale również z rodzicami i gronem pedagogicznym. Stróże prawa wspólnie z przedstawicielami SANEPID-u planują dotrzeć do wszystkich szkół na ternie powiatu ostrzeszowskiego wskazując na szkodliwość środków psychoaktywnych oraz gdzie można uzyskać pomoc w tym zakresie.

dsc_0890dsc_0897dsc_0888dsc_0883dsc_0895dsc_0885