Zderzył się z pojazdem z przeciwka (05.09.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzył się z pojazdem z przeciwka (05.09.2015r.)

Data publikacji 07.09.2015

sdc10579Na drodze krajowej numer 11, w miejscowości Kochłowy doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że sprawcą był 23-letni mężczyzna, który w wyniku nie dostosowania prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się czołowo z pojazdem z przeciwka. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy, banie wykazało ponad 1,5 ‰.

Po godzinie 6:00 (05.09.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do któego doszło w miejscowości Kochłowy na krajowej jedenastce.

Skierowani policjanci na miejsce ustalili, że 23-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierujący samochodem marki audi nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki volkswagen transporter, którym kierował mieszkaniec gm. Ostrzeszowa.

W następstwie kolizji kierujący pojazdami zostali hospitalizowani. 

Policjanci ustali, że 23-latek był nietrzeźwy - przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 ‰ alkoholu. Ponadto od sprawcy dodatkowo pobrano krew do badania na zawartość środków odurzających.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.