Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył policjantów, grozi mu kara do 1 roku więzienia (07.09.2015r.)

Data publikacji 08.09.2015

sdc10579W poniedziałek w policyjnym areszcie zatrzymano mężczyznę, który znieważył policjantów podczas wykonywanych przez nich czynności służbowych. Podejrzany wobec funkcjonariuszy używał słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Ponadto jak się okazało, sprawca był poszukiwany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji.

Podejrzany, to 32-letni mężczyzna (mieszkaniec Ostrzeszowa), który podczas kontroli drogowej znieważył policjantów. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej (07.09.2015r.) po godzinie 10:00 w Ostrzeszowie przy ul. Leśnej. Niestety podczas czynności służbowych przeszkadzał interweniującym funkcjonariuszom oraz używał wobec nich słów wulgarnych. Stróże prawa zatrzymali 32-latka w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, za przestępstwo znieważania funkcjonariusza publicznego podczas czynności służbowych grozi kara do 1 roku więzienia.

Ponadto dalsze czynności wykazały, że sprawca był poszukiwany przez Międzynarodowe Biuro Współpracy Policji. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie niezwłocznie powiadomił Biuro SIRENE Komendy Głównej Policji w Warszawie o fakcie zatrzymania 32-latka.