Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjaliści w Mikstacie obejrzeli film pod tytułem "Dopalacze niszczą życie" (17.09.2015r.)

Data publikacji 18.09.2015

dsc_1545Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie rozmawiali się z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie na temat następstw prawnych posiadania przy sobie dopalaczy oraz o szkodliwym działaniu na organizm po ich zażyciu. Prelekcja poprzedzona była filmem pt. "Dopalacze niszczą życie" przedstawiająca tragiczną historię nastolatków w wieku gimnazjalnym.

W miniony czwartek (17.09.2015r.) na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie, dla uczniów klas I-III odbyła się prelekcja wraz emisją filmu edukacyjnego (autorstwa grupy PaT z Ostrowa Wlkp.) pod tytułem "Dopalacze niszczą życie". Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego "Dopalacze niszczą życie", mającego na celu przede wszystkim zniechęceniu dzieci i młodzież do kontaktu z tymi środkami.

Po poruszającym filmie przedstawiającym tragiczną historię nastolatków, pracownik SANEPID-u w Ostrzeszowie przedstawił młodzieży negatywne i szkodliwe skutki działania środków odurzających oraz psychoaktywnych na organizm człowieka. Także o następstwach prawnych posiadania przy sobie takich środków uczniowie dowiedzieli się od funkcjonariuszy. 

Niestety kontakt z dopalaczami przez młodzież również został odnotowany przez ostrzeszowską Policję. Dlatego też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wychodząc na przeciw tejże patologii zaplanowali w roku szkolnym 2015/2016 cykl spotkań edukacyjnych. Takie spotkania również oddzielnie będą kierowane do nauczycieli oraz rodziców.  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ustalają kolejne terminy spotkań w placówkach szkolnych na terenie powiatu ostrzeszowskiego. 

dsc_1543dsc_1542dsc_1545dsc_1557dsc_1546dsc_1553dsc_1558dsc_1560dsc_1551