Działania "Prędkość" (21.09.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" (21.09.2015)

Data publikacji 22.09.2015

rd-rdW dniu 21 września ostrzeszowska drogówka przeprowadziła działania "Prędkość", których głównym celem jest zwrócenie uwagi na najczęstszą przyczynę kolizji i wypadków drogowych. W wyniku podjętych czynności zatrzymano prawo jazdy osobie, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkościa 101 hm/h.

 

Zarówno nadmierna prędkość jak i niedostosowanie prędkości do warunków jazdy jest nadal główną przyczyną zdarzeń drogowych zarówno na terenie całego kraju, jak i powiatu ostrzeszowskiego.

Szczególnie niebezpieczna jest jazda z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, gdzie kierujący takim pojazdem nie tylko zagraża sobie ale przede wszystkim innym uczestnikom ruchu drogowego znajdującym się na drodze, w tym przede wszystkim pieszym i rowerzystom. Zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego wzrasta w okresie w zbliżającym się okresie jesienno – zimowym, gdzie niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że na mokrej, nierzadko obsypanej liśćmi jezdni znacząco wydłuża się droga hamowania pędzących pojazdów.

W celu przeciwdziałania tym negatywnym zachowaniom kierowców w dniu 21 września 2015 r. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili działania „Prędkość” kontrolując z jaką szybkością poruszają się pojazdy zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu ostrzeszowskiego jak i na drogach powiatowych i gminnych, gdzie według własnego rozpoznania stwierdzono zagrożenie wynikłe z jazdy niedozwoloną prędkością. Przeprowadzone działania wskazały po raz kolejny, że pomimo wielu apeli o bezpieczną jazdę kierujący, nie kierując się rozsądkiem i troską o bezpieczeństwo własne i innych nie zdejmują nogi z gazu, jeżdżąc pojazdami z często przerażającymi prędkościami.

Po raz kolejny już ujawniono kierującego, któremu za jazdę z prędkością przekraczającą 50 km/h w obszarze zabudowanym zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy. To jest już 13. tego typu przypadek na terenie powiatu ostrzeszowskiego od chwili wejścia w życie w/w przepisów. Ujawniono ponadto 38 przypadków jazdy z niedozwoloną prędkością.

Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę, która w głównej mierze zależy stosowania się przez kierujących do obowiązującej na drodze prędkości. Jednocześnie przypominamy, że bezpieczna prędkość to nie tylko prędkość z jaką maksymalnie możemy poruszać się po drodze na danym odcinku ale również prędkość dostosowana do warunków atmosferycznych i drogowych jakie występują podczas naszej podróży.