Szereg interwencji (22.09.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szereg interwencji (22.09.2015)

Data publikacji 23.09.2015

gwiazda_policjiPolicjanci dwukrotnie podejmowali interwencje wobec 39-latka, który pomimo braku pieniędzy zamawiał w ostrzeszowskich lokalach jedzenie. W trakcie czynności ustalono również, że dokonał on kradzieży dwóch rowerów.

W dniu 22 września 2015 roku policjanci kilkukrotnie podejmowali czynności wobec 39-letniego mieszkańca miejscowości Chełmno.

Pierwszą interwencję policjanci podjęli w jednej z ostrzeszowskich pizzeri gdzie mężczyzna zamówił jedzenie nie uiszczając za to opłaty. Wówczas funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 200 zł. W trakcie tej czynności mundurowi zauważyli, że mężczyzna poruszał się rowerem typu damka.

Następnie po upływie około dwóch godzin po raz kolejny podjęto czynności wobec 39-latka, który w jednym z okolicznych lokali zamówił obiad, a następnie nie miał za co zapłacić. W tym przypadku policjanci podjęli decyzję o skierowaniu przeciwko niemu wniosku do Sądu o ukaranie.

Jednocześnie funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna porusza się innym niż wcześniej rowerem. 39-latek dodał, że oba rowery zakupił w swojej rodzinnej miejscowości i przyjechał nimi do Ostrzeszowa.

Z uwagi na powyższe funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem, że rowery te pochodzą z kradzieży.

Dodatkowo przebadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oba rowery zostały zabezpieczone w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Dotychczas nie ustalono osób, którym skradziono te pojazdy.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty z art. 208 Kodeksu Karnego.