Działania "Alkohol i narkotyki" (27.09.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Alkohol i narkotyki" (27.09.2015)

Data publikacji 30.09.2015

alkomat_2528 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadali policjanci z ostrzeszowskiej drogówki. Niestety okazał się, że aż 5 osób prowadziło swoje pojazdy "na podwójnym gazie".  

W dniu 27 września 2015 r. na terenie całego kraju przeprowadzono działania "Alkohol i narkotyki" mające na celu kontrolę stanu trzeźwości maksymalnej ilości kierujących. W działaniach tych wzięli udział również funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki. Dzięki wyposażeniu w nowoczesne urządzenia służące do błyskawicznych (1 – 2 sekundowych), wstępnych badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, policjanci w krótkim odstępie czasu mogą sprawdzić stan trzeźwości bardzo dużej ilości kierujących.

W działaniach tych policjanci z Ostrzeszowa skontrolowali łącznie stan trzeźwości 528 kierujących. Niestety po raz kolejny okazało się, że apele o trzeźwą jazdę często trafiają w próżnię. Podczas działań policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i 3, którzy kierowali pojazdami w stanie po spożyciu alkoholu. Wszystkim tym kierującym zatrzymano prawa jazdy, które zostaną przesłane do sądu z wnioskiem o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z tym po raz kolejny apelujemy o niekierowanie pojazdami po uprzednim spożyciu alkoholu. I nie chodzi tylko o spożywanie alkoholu w tym samym dniu, w którym zamierzamy kierować ale również dzień przed. Musimy mieć świadomość, że po spożywaniu alkoholu wieczorem, często do późnej nocy skutkować będzie tym, że następnego dnia ten alkohol będzie się nadal znajdował w naszym organiźmie przyczyniając się tym samym do osłabienia naszych reakcji. W takim stanie jesteśmy nadal dużym zagrożeniem na drodze.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz stan umożliwia nam bezpieczną jazdę w każdej chwili można zgłosić się do najbliższej jednostki Policji lub patrolu znajdującego się na drodze, gdzie bezpłatnie można dokonać sprawdzenia swojego stanu trzeźwości.

dsc_0011 dsc_0016

dsc_0010