Zatrzymanie poszukiwanego (01.10.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie poszukiwanego (01.10.2015)

Data publikacji 02.10.2015

policja_logo_noweW dniach 30 września - 01 października Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie uczestniczyła w międzynarodowych działaniach policyjnych. W trakcie czynności we współpracą ze Strażą Graniczną z Kalisza dokonano zatrzymania obywatela Słowacji, który był poszukiwany na terenie Polski.

W związku z wysoką dynamiką dokonywanych przestępstw kradzieży pojazdów i sprzętów oraz przestępstw narkotykowych, handlu ludźmi i nielegalnego obrotu bronią zorganizowano międzynarodowe działania mające na celu ograniczenie wskazanych wyżej tendencji.

W działania te zaangażowała się również ostrzeszowska Policja.

W czwartek, 01 października 2015 roku, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie wraz z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej - Placówką w Kaliszu przeprowadziła wspólne patrole na terenie powiatu ostrzeszowskiego. W trakcie tych czynności dokonano legitymowania obywatela Słowacji.

35-letni mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną przez organy ścigania. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka, który został przetransportowany do Aresztu Śledczego.