Plaga nietrzeźwych kierujących (09-11.10.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Plaga nietrzeźwych kierujących (09-11.10.2015)

Data publikacji 12.10.2015

alkomatPlagę nietrzeźwych kierujących odnotowała Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w miniony weekend. Niechlubnym rekordzistą jest mężczyzna mający ponad 2,5 promila alkoholu.

W piątek o godzinie 8 zatrzymano pierwszego nietrzeźwego. W miejscowości Parzynów policjanci pełniąc służbę skontrolowali 55-letniego mieszkańca Olszyny, który kierował samochodem osobowym marki Opel Vectra. Mężczyzna wydmuchał 0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu co daje 1 promil.

 W piątkowy wieczór policjanci w Ignacowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat 126p. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,60 mg/l.

Kolejnego nietrzeźwego ujawniono w sobotni poranek na ul. Zamkowej w Ostrzeszowie dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Policjanci udali się w okolicę jednego z marketów znajdujących się przy ul. Zamkowej gdzie zatrzymali samochód marki VW Golf. 28-letniego kierującego poddano kontroli stanu trzeźwości z wynikiem 1,27 mg/l alkoholu, czyli ponad 2,5 promila. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Siedlikowa kierował pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania.

Około godziny 11, w sobotę 10 października, w Myślniewie skontrolowano kierującego samochodem VW Golf. 27-letni mieszkaniec Międzyborza kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - 0,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek w nocy, przed godziną 2, w miejscowości Rojów zatrzymano do kontroli pojazd marki Opel Omega. W trakcie kontroli ujawniono, że 18-letni mieszkaniec Bierzowa będąc w stanie nietrzeźwości 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu poruszał się po drodze publicznej.