Cyklista pod wpływem narkotyków (27.10.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cyklista pod wpływem narkotyków (27.10.2015r.)

Data publikacji 28.10.2015

radiowoz1Przeprowadzone badanie wobec 18-latka wykazało, że kierował motocyklem pod wpływem narkotyków. Cyklista w Kobylej Górze zjechał z jedni do przydrożnego rowu, ponieważ nieustalony pojazd wjechał na jego pas ruchu.

We wtorek (27.10.2015r.) po godzinie 21:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że do ostrzeszowskiego Szpitala zgłosił się 18-latek, który oświadczył, że jadąc motocyklem uległ wypadkowi. 

Funkcjonariusze Policji ustalili, że nastoletni mieszkaniec gm. Doruchów kierując motocyklem marki suzuki w miejscowości Kobyla Góra  wjechał do przydrożnego rowu z uwagi na zajechanie mu pasa ruchu przez samochód osobowy. Motocyklista nie potrafił wskazać marki pojazdu oraz innych szczegółów określających zdarzenie drogowe. Ponadto cyklista oświadczył, że nie posiada przy sobie dokumentów, ponieważ zgubił je na miejscu zdarzenia.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 18-latka, które wykazało, że był trzeźwy. Jednakże badanie na zawartość środków odurzających wyraźnie wskazało, że młody cyklista kierował pojazdem pod wpływem działania narkotyków, tj. marihuany.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.