Podsumowanie Akcji ZNICZ 2015 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Akcji ZNICZ 2015

Data publikacji 02.11.2015

znicz_2Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w dniach 30.10 - 02.11.2015r. dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się po drogach powiatu. Szczególnym zadaniem funkcjonariuszy była pomoc w bezpiecznym dotarciu kierującym oraz osobom pieszym do cmentarzy oraz bezpiecznym powrocie do domów. Stróże prawa podsumowują, że weekend minął bezpiecznie oraz bez większych zdarzeń drogowych. Niestety cztery osoby wsiadły za kierownicę po alkoholu, u "rekordzisty" badanie wykazało ponad 3 ‰.

W miniony piątek (30.10.2015r.) w miejscowości Pisarzowice, po godzinie 14:30 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 43-letniego mężczyznę (mieszkaniec powiatu ostrowskiego), który kierował samochodem marki fiat. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze sprawcy wykroczenia zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz uniemożliwili dalszą jazdę. Przeciwko sprawcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Tuż po godzinie 1:00 (31.10.2015r.) w Ostrzeszowie przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 35-letnią mieszkankę gm. Doruchowa, która kierowała samochodem osobowym marki peugeot. Podczas kontroli funkcjonariusze od kobiety wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone wobec niej badanie wykazało ponad pół promila alkoholu. W tym przypadku także mundurowi sprawczyni uniemożliwili dalszą jazdę. Kobieta odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

W sobotę (31.10.2015r.) po godzinie 16:00 w miejscowości Marszałki, policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 52-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierującego motorowerem. Kontrola wykazała, że 52-latek był nietrzeźwy - urządzenie pomiarowe wskazało ponad jeden promil alkoholu. Sprawcy przestępstwa funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę.

W niedzielę (01.11.2015r.) po godzinie 8:00 w Czajkowie, policjanci do kontroli zatrzymali 48-letniego mieszkańca gm. Czajków kierującego samochodem marki audi. Mężczyzna kierował pod znacznym wpływem alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu. Ponadto 48-latek kierował samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd wobec niego zakazu kierowania pojazdami. Sprawca odpowie za dwa przestępstwa.

W Kobylej Górze przy ul. Wojska Polskiego (01.11.2015r.) po godzinie 14:00 doszło do kolizji drogowej. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf podczas jazdy nie zachował bezpiecznego odstępu i najechał na tył samochodu marki bmw. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę policjanci ukarali mandatem karnym.

Po godzinie 16:30 (01.11.2015r.) w Siedlikowie doszło do kolizji drogowej. Skierowani policjanci ustalili, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Kierujący samochodem marki opel combo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki volkswagen crafter. Na miejscu kolizji policjanci nie ustalili, kto kierował oplem. W pojeździe przebywał nietrzeźwy mężczyzna, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała został hospitalizowany. Funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

W poniedziałek (02.11.2015r.) po godzinie 16:00 w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierując samochodem marki peugeot 307 wykonując nieprawidłowy manewr cofania uderzył w zaparkowany pojazd marki ople corsa. Sprawca był trzeźwy, przyjął mandat karny.

W Grabowie nad Prosną przy ul. Grodzkiej (02.11.2015r.) po godzinie 16:30 pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci ustalili, że kobieta (mieszkanka gm. Grabowa nad Prosną) kierując samochodem osobowym marki daewoo lanos straciła panowanie nad pojazdem, przez co zjechała na chodnik, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca była trzeźwa, policjanci ukarali ją mandatem karnym. 

Także w poniedziałek (02.11.2015r.) po godzinie 20:00, na jednej ze stacji benzynowych w powiecie ostrzeszowskim miało miejsce obywatelskie zatrzymanie. Dyżurny Policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na stację paliw wjechał pojazd marki fiat. Zachowanie kierującego wyraźnie wskazywało, że jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie potrafił podjechać pod dystrybutor, także zatrzymywał inne pojazdy. Zgłaszający to zdarzenie oświadczył, że uniemożliwił dalszą jazdę nieznajomemu wyciągając kluczyki z pojazdu. Skierowani policjanci na miejsce potwierdzili zgłoszenie, ujęty mężczyzna (43-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszowa) rzeczywiście był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu. O dalszym losie 43-latka zdecyduje Sąd.