Uwaga na zwierzynę leśną (12.11.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na zwierzynę leśną (12.11.2015r.)

Data publikacji 16.11.2015

znak-jeleW miejscowości Niedźwiedź kierująca toyotą yaris chcąc uniknąć kolizji ze zwierzyną leśną, wykonała nagły manewr skrętu, przez co wpadła w poślizg, a następnie wjechała do przydrożnego rowu.

 

 

W miniony piątek (12.11.2015r.) po godzinie 20:00 patrol Policji został skierowany do miejscowości Niedźwiedź w związku ze zdarzeniem drogowym.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 23-letnia kobieta (mieszkanka powiatu ostrowskiego) kierująca samochodem osobowym marki toyota yaris chcąc uniknąć uderzenia w zwierzę leśne, które nagle wbiegło na jezdnię, wykonała manewr skrętu, przez co wpadła w poślizg. W następstwie tego 23-latka straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Pojazd także dachował.

Policjanci ustalili, że kobieta była trzeźwa, nie odniosła obrażeń.

APELUJEMY

Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku, ale w okresie jesiennym warunki atmosferyczno – drogowe są szczególnie utrudnione. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu, częste poranne mgły – to wszystko znacznie ogranicza widoczność, a tym samym powoduje, że jesteśmy zaskoczeni nagłą sytuacją, której się nie spodziewaliśmy. Dodatkowo śliska nawierzchnia powoduje, że podjęte przez kierującego gwałtowne manewry mogą spowodować poślizg pojazdu oraz utratę panowania nad nim.