Szereg rażących wykroczeń drogowych (19.11.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szereg rażących wykroczeń drogowych (19.11.2015r.)

Data publikacji 20.11.2015

lizakKierujący samochodem osobowym marki opel astra, w Ostrzeszowie przy ul. I. Daszyńskiego popełnił szereg rażących wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.  

 

Tuż po godzinie 12:00 (19.11.2015r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oczekując na zmianę sygnalizacji świetlnej przy ul. Daszyńskiego byli świadkami popełnionych wykroczeń drogowych przez kierującego samochodem osobowym marki opel astra.

Sprawca został natychmiast zatrzymany. Samochodem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który wbrew przepisom ominął pojazd, który  zatrzymał się przed skrzyżowaniem oraz przejściem dla pieszych, ponadto 40-latek wjechał na skrzyżowanie, gdy nadawany był sygnał czerwony w sygnalizacji świetlnej. Na domiar tego sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu odebrane za przekroczenie limitu punktów. Do tego wszystkiego mężczyzna kierował pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawcy - był trzeźwy. Z uwagi na szereg popełnionych rażących wykroczeń mundurowi odstąpili od postępowania mandatowego. Na 40-latka zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.