Debata Społeczna 24.11.2015 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata Społeczna 24.11.2015

Data publikacji 26.11.2015

dsc_1545_kopiowaniePolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zorganizowali Debatę Społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w ramach programu prewencyjnego "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". To spotkanie miało na celu zaproszenie do wzajemnego dialogu tych dwóch grup społecznych oraz poznanie ich zdania w zakresie postępowanie osób starszych i młodzieży w związku z różnicą pokoleń.

We wtorek (24.11.2015r.) po godzinie 12:00 w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w ramach programu prewencyjnego pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia – jeden cel". Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusz Bieniek do wspólnego dialogu zaprosił seniorów oraz młodzież w wieku gimnazjalnym z terenu gminy Kobyla Góra.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Gimnazjum pani Ewy Kubiak debata została zorganizowana w placówce szkolnej, co ułatwiło uczestnictwo w spotkaniu zarówno młodzieży, jak i osobom starszym. Niestety reprezentantów wieku senioralnego na debatę nie przybyło zbyt wielu.

Głównym tematem przedsięwzięcia było nawiązanie porozumienia i własnego zrozumienia pomiędzy tymi dwoma grupami społecznymi. Podczas spotkania zaprezentowany był również film, w którym wypowiadali się ostrzeszowscy seniorzy i młodzież, co o sobie sądzą oraz jakie kierują do siebie uwagi.

W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Kobyla Góra pan Wiesław Berski. Przedstawiciele instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwa, także na debatę przybyli radni i sołtysi z terenu gminy Kobyla Góra.

Po wstępnych wypowiedziach organizatorów spotkania oraz prezentacji na temat bezpieczeństwa w gminie Kobyla Góra, Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusz Bieniek zachęcił dwie grupy społeczne do dialogu oraz wymiany zdań na temat postępowania seniorów wobec młodzieży oraz młodzieży wobec seniorów.

Wtorkowa debata swoim przebiegiem trochę zaskoczyła inicjatorów spotkania. Pomimo skierowanych kilku uwag ze strony osób starszych w kierunku młodzieży, uczniowie nie byli chętni do dialogu. Gimnazjaliści raczej słuchali wypowiedzi osób starszych, natomiast z chwilą możliwości wypowiedzenia się, odpowiadali, że raczej ze strony osób starszych nie czują zagrożenia.

Podczas debaty wyraźnie było widać aktywność seniorów, którzy korzystając z okazji bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami Policji oraz Wójtem kierowali postulaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kobyla Góra.

Wtorkowa debata społeczna zachowała swoje ramy czasowe i zakończyła się krótko po godzinie 14:00. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie wraz z Wójtem Gminy Kobyla Góra podsumowali spotkanie oraz zapewnili o dalszej realizacji skierowanych postulatów.

dsc_1547_kopiowaniedsc_1571_kopiowaniedsc_1570_kopiowaniedsc_1568_kopiowaniedsc_1560_kopiowaniedsc_1556_kopiowaniedsc_1564_kopiowaniedsc_1545_kopiowaniedsc_1550_kopiowaniedsc_1548_kopiowaniedsc_1554_kopiowaniedsc_1561_kopiowaniedsc_1553_kopiowaniedsc_1573_kopiowaniedsc_1558_kopiowaniedsc_1563_kopiowanie