Potrącił pieszego (28.11.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego (28.11.2015r.)

Data publikacji 29.11.2015

potracenieW Rojowie przy ul. Krotoszyńskiej doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy Policji wykazały, że kierujący volkswagenem golfem potrącił idącego lewą stroną jezdni mężczyznę. Pieszy w wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała i natychmiast go hospitalizowano. Po godzinie 21:00 lekarz ze Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie powiadomił tutejszą Policję o zgodnie mężczyzny. 

W sobotę (28.11.2015r.) po godzinie 16:00 dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd. Do zdarzenia doszło w miejscowości Rojów przy ul. Krotoszyńskiej.

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że 21-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Ostrzeszowa) kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf, jadąc drogą wojewódzką nr W-444, poza obszarem zabudowanym potrącił 59-letniego mężczyznę (mieszkańca Ostrzeszowa).

Wykonane czynności na miejscu zdarzenia wskazały, że pieszy poruszający się prawidłowo lewą stroną jezdni, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi, przez co kierujący golfem zjechał na prawe pobocze, po czym wjechał przydrożnego rowu. Pojazd także dachował. 

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem był trzeźwy, pieszy w chwili zdarzenia znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 

59-letni mężczyzna w wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń ciała i natychmiast został hospitalizowany. Po godzinie 21:00 lekarz ze Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie powiadomił tutejszą Policję o zgodnie mężczyzny.

Policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego prowadzą dalsze czynności celem ustalenia okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia. 

 

dsc_1619
dsc_1630
dsc_1615