Blisko 4 promile alkoholu (10.12.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 4 promile alkoholu (10.12.2015r.)

Data publikacji 11.12.2015

paragraf-2W miejscowości Czajków doszło do kolizji drogowej, z której sprawca zaczął uciekać. W bezpośrednim pościgu sprawcę ujął pokrzywdzony, który przekazał go w ręce Policji. Jak się okazało uciekinier był nietrzeźwy, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało 4 ‰ alkoholu, na domiar tego kierował pomimo braku uprawnień. O dalszym lisie sprawcy zdecyduje Sąd. 

W czwartek (10.12.2015r.) po godzinie 16:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna kierujący fiatem punto nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem marki opel astra. Na domiar tego sprawca zaczął uciekać z miejsca kolizji w kierunku miejscowości Brąszewic (teren powiatu wieruszowskiego) i goni go pokrzywdzony. 

Skierowani policjanci na miejsce ustalili, że 45-letni (mieszkaniec powiatu sieradzkiego) kierujący samochodem osobowym marki fiat punto, nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki opel astra, którym kierował 53-letni mieszkaniec Czajkowa.

Sprawca pomimo ucieczki z miejsca zdarzenia został ujęty w bezpośrednim pościgu przez pokrzywdzonego, który następnie przekazał uciekiniera policjantom.

Jak się okazało, 45-latek był nietrzeźwy - przeprowadzone badanie wykazało blisko 4 ‰ alkoholu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

45-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.