Kolizja w Kobylej Górze (13.12.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja w Kobylej Górze (13.12.2015r.)

Data publikacji 14.12.2015

pol-1W godzinach wieczornych sprawca sam stawił się do jednostki Policji oraz przyznał się, że w Kobylej Górze doprowadził do kolizji w ruchu drogowym. Policjanci ukarali go mandatem karnym. 

 

W niedzielę (13.12.2015r.) po godzinie 8:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kobyla Góra przy ul. Wojska Polskiego.

Skierowani funkcjonariusze na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki fiat ducato, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania nieustalonego pojazdu, zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z pojazdem marki fiat seicento, którym kierowała 51-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra.

Sprawcy na miejscu zdarzenia nie było, oddalił się przed przybyciem policjantów jednocześnie pozostawiając swój pojazd. Funkcjonariusze ustalili, że busem kierował 41-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, ponadto sprawdzili pobliskie miejsca oraz adres zamieszkania sprawcy, jednakże wynik poszukiwań za mężczyzną był negatywny.

Kierująca osobówką była trzeźwa i w wyniku zderzenia nie odniosła obrażeń ciała.

Po godzinie 21:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie stawił się 41-letni mężczyzna i przyznał się do spowodowania kolizji w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość - był trzeźwy. Sprawca został ukarany mandatem karnym.