Mandat karny dla właściciela psa (20.12.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mandat karny dla właściciela psa (20.12.2015r.)

Data publikacji 21.12.2015

zebyOstrzeszowscy policjanci ukarali mandatem karnym właściciela psa, który po przez niewłaściwego jego trzymanie spowodował, że zwierzę biegało  bez nadzoru w rejonie ul. Piastowskiej. Pies był agresywny w stosunku do przechodniów, ponadto ugryzł innego psa. Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń.

W niedzielne popołudnie (20.12.2015r.) ostrzeszowscy policjanci interweniowali wobec agresywnego psa.

Zwierzę bez nadzoru biegało w rejonie ul. Piastowskiej i było agresywne w stosunku do przechodniów - podrapał pazurami dwie osoby oraz ugryzł innego psa.

Funkcjonariusze ustalili, że zwierzę należy do 31-letniego mężczyzny (mieszkaniec Ostrzeszowa), któremu psa przekazali. 

Ponadto 31-latek został ukarany mandatem karnym oraz zobowiązany do należytego nadzoru nad "pupilem". 

Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego dyspozycją "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany." Pamiętajmy również, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, nieodpowiednie jego trzymanie, brak szkoleń i dyscypliny.