Pożar w warsztacie samochodowym (04.01.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar w warsztacie samochodowym (04.01.2016r.)

Data publikacji 05.01.2016

ogienW jednym z ostrzeszowskich warsztatów samochodowych doszło do zapłonu naprawianego samochodu marki renault kangoo. Spaleniu uległ pojazd oraz pomieszczenie warsztatu. W chwili zdarzenia w pomieszczeniu przebywało dwóch 21-latków, obaj doznali poparzeń. Jeden z nich w ciężkim stanie został przetransportowany do Szpitala w Poznaniu. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. 

Tuż po godzinie 19:00 (04.01.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Ostrzeszowie przy ul. T. Kościuszki pali się warsztat samochodowy. Na miejscu zdarzenia jednostki Straży Pożarnej prowadziły już akcję gaśniczą.

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że w pomieszczeniu warsztatowym z nieustalonej przyczyny doszło do zapłonu pojazdu marki renault kangoo. Spaleniu uległ pojazd oraz pomieszczenie warsztatowe.

W chwili zdarzenia w warsztacie przebywali dwaj 21-letni mężczyźni (mieszkańcy gm. Grabowa nad Prosną). Obaj dwudziestolatkowie doznali obrażeń ciała. Jeden z nich doznał poparzeń ponad 80% powierzchni ciała i w ciężkim stanie został transportowany do Szpitala w Poznaniu. Drugi 21-latek został hospitalizowany w ostrzeszowskim Szpitali.

Powstałe szkody w mieniu wstępnie zostały wycenione na kwotę co najmniej 30.000 zł. 

Trwa postępowanie w tej sprawie, które jest nadzorowane przez Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.