"Zatrzymani nastolatkowie z narkotykami" (17.01.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Zatrzymani nastolatkowie z narkotykami" (17.01.2016r.)

Data publikacji 18.01.2016

aktaPolicjanci z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzą postępowanie w sprawie posiadania narkotyków. Środki ustawą zabronione posiadało dwóch nastolatków, ponadto jedne z nich prowadził pojazd będąc pod ich wpływem.  

Tuż po godzinie 1:00 (17.01.2016r.) dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze, w miejscowości Myślniew do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki renault laguna.

Samochodem kierował 19-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. W wyniku podjętych czynności policjanci ujawnili, że 19-latek kierował pojazdem pod wpływem działania narkotyków. W pojeździe również przebywał 17-latek (zam. gm. Kobyla Góra), przy którym dzielnicowi ujawnili narkotyki w postaci marihuany oraz kilku tabletek ekstazy.

Stróże prawa obu nastolatków zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego. Za posiadanie przy sobie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat więzienia, kierowanie pojazdem pod wpływem działania środków odurzających zagrożone jest karą nawet do 2 lat.