Oderwało się koło od pojazdu ciężarowego (02.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oderwało się koło od pojazdu ciężarowego (02.02.2016r.)

Data publikacji 03.02.2016

policjaPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Turze w gminie Ostrzeszów. Wstępne ustalenia wykazały, że od pojazdu ciężarowego najprawdopodobniej urwało się koło, które następnie uderzył w jadący z przeciwka samochód marki volkswagen multivan. W wyniku kolizji koła z pojazdem dwóch pasażerów doznało obrażenia ciała i hospitalizowano ich w kępińskim Szpitalu. 

We wtorek (02.02.2016r.) po godz. 18:00 dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Turze.

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że podczas jazdy najprawdopodobniej urwało się koło od pojazdu ciężarowego, które tocząc się uderzyło w bok jadącego z przeciwka samochodu marki volkswagen multivan. W wyniku uderzenia uszkodzona została lewa strona busa.

Funkcjonariusze ustalili, że volkswagenem kierował 52-letni obywatel Słowacji. W pojeździe również przebywało trzech pasażerów -  wszyscy, to obywatele Słowacji. W wyniku zderzenia dwóch pasażerów doznało obrażeń ciała i załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła ich do Szpitala w Kępnie.

Kierujący busem był trzeźwy.

W chwili obecnej policjanci ustalają dalsze okoliczności tego zdarzenia, a szczególnie pojazd ciężarowy, od którego urwało się koło oraz kto kierował tym pojazdem.