Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków, pasażer posiadał przy sobie środki ustawą zabronione (02.02.2016r.)

Data publikacji 03.02.2016

lizakDzielnicowy z Kobylej Góry zatrzymał do kontroli drogowej pojazd. Czynności wykazały, że kierujący był pod wpływem narkotyków, z kolei pasażer posiadał przy sobie środki odurzające ustawą zabronione. Obaj sprawcy zostali zatrzymani do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w policyjnym areszcie. 

Tuż przed godziną 18:00 (02.02.2016r.) w miejscowości Mąkoszyce dzielnicowy do kontroli drogowej zatrzymał pojazd osobowy marki bmw. Samochodem kierował 18-latek, a na miejscu pasażera siedział jego 17-letni kolega - obaj są mieszkańcami Sycowa.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusz ujawnił, że 18-latek kierował pod wpływem działania narkotyków, natomiast młodszy kolega posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany (jedną porcję).

Nastolatkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie przy sobie środków odurzających zagrożone jest karą do trzech lat więzienia, w przypadku kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi nawet kara do lat 2.