II Edycja programu "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Edycja programu "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel"

Data publikacji 05.02.2016

dsc_0138Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała autorski program prewencyjny pod nazwą: "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". W ramach programu policjanci w minionym roku organizowali wspólne działania, prelekcje, turnieje sportowe i kulturalne, tak aby każde pokolenie mogło w nich uczestniczyć. Program realizowany będzie również w roku bieżącym jako II edycja. 

W piątkowe przedpołudnie (05.02.2016r.) w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oficjalne podsumowali autorski program prewencyjny pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". Należy przypomnieć, że inauguracja programu miała miejsce w dniu 14.01.2015r. gdzie odbyło się również oficjalne podpisanie porozumienia, podczas którego funkcjonariusze do współpracy zaprosili przedstawicieli samorządów lokalnych oraz instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa. 

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli przedstawicieli władz samorządowych, którzy podczas inauguracji zdeklarowali się do czynnego udziału w przedsięwzięciu. Także na zaproszenie funkcjonariuszy odpowiedziała grupa seniorów oraz młodzieży.

Przedmiotowy program, jak już sama nazwa wskazuje ukierunkowany był na dwie grupy społeczne, tj. na młodzież i na seniorów.
W ramach przedsięwzięcia policjanci zaplanowali na każdy miesiąc 2015 roku działania, akcie z poszczególną grupą wiekową. Funkcjonariusze  dotarli do wszystkich gmin powiatu, aby spotkać się z ich mieszkańcami. Także w sferze programu stróże prawa organizowali wspólne działania, prelekcje, turnieje sportowe i kulturalne, w których uczestniczyły dwa pokolenie. Powyższa koncepcja również została objęta debatami społecznymi skierowanymi do tych dwóch grup wiekowych. Podczas debat seniorzy i młodzież mogli nawiązać porozumienie oraz wymienić poglądy.

Podczas dzisiejszego podsumowania policjanci przedstawili całokształt realizacji programu. Zaprezentowane zostały zdjęcia oraz filmy, który przybliżyły zaproszonym gościom przebieg działań oraz akcji zorganizowanych w minionym roku. Należy zaznaczyć, że programem objęto 5650 osób, tj. młodzieży oraz seniorów powiatu ostrzeszowskiego. Już dziś można zauważyć, że program przyniósł wymierne korzyści – Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w roku 2015 nie odnotowała przypadków oszustw na osobach starszych. Także można stwierdzić, że działania profilaktyczne skierowane do młodzieży przyczyniły się do zmniejszenia popełnianych czynów karalnych przez osoby nieletnie w powiecie ostrzeszowskim.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusz Bieniek w swoim wystąpieniu podkreślił, że program będzie realizowany w roku bieżącym, jako II Edycja program prewencyjny pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". 

Przedstawione propozycje przedsięwzięć realizowanych w roku 2016, to kolejne spotkania edukacyjne z seniorami i młodzieżą,  rajd rowerowy, zajęcia z samoobrony dla osób starszych, bezpieczne grzybobranie. Także policjanci realizować będą przedsięwzięć wskazane przez mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego podczas organizowanych spotkań.

dsc_0169dsc_0160img_8209dsc_0159img_8202dsc_0142img_8200dsc_0166img_8194img_8198dsc_0138dsc_0162img_8203dsc_0152