Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, tam uderzył w osoby piesze (05.02.2016r.)

Data publikacji 07.02.2016

radiowoz1W Mikstacie kierujący fiatem seicento, najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, którym poruszały się dwie kobiety. Pojazd uderzył w piesze, jednocześnie dociskając je do zaparkowanego na chodniku samochodu osobowego marki peugeot 407. Obie kobiety doznały obrażeń ciała, w tym jedna poważnych. Trwa postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. 

W piątek (05.02.2016r.) po godz. 16:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do któego doszło w miejscowości Mikstat przy ul. Kościelnej.

Skierowani policjanci na miejsce wypadku ustalili, że 79-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Mikstat) kierujący samochodem osobowym marki fiat seicento, na prostym odcinku drogi, w wyniku najprawdopodobniej zasłabnięcia stracił panowanie nad pojazdem. W następstwie tego 79-latek zjechał na prawą stronę jezdni, a następnie wjechał na chodnik, którym poruszały się dwie kobiety. Pojazd uderzył w osoby piesze jednocześnie dociskając je do zaparkowanego na chodniku samochodu osobowego marki peugeot 407, w którym przebywał 33-letni mieszkaniec gm. Mikstat.

W wyniku zdarzenia 79-letnia mieszkanka gm. Mikstat doznała poważnych obrażeń ciała i natychmiast została hospitalizowana w ostrowskim szpitalu. Druga osoba piesza, to 50-letnia mieszkanka gminy Mikstat, także w wyniku odniesionych obrażeń została przewieziona do Szpitala w Ostrowie Wlkp.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia - wszyscy byli trzeźwi.

W związku z zaistniałym wypadkiem drogowym prowadzone są dalsze czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.