Dwa przypadki niewłaściwego trzymania psa (20.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa przypadki niewłaściwego trzymania psa (20.02.2016r.)

Data publikacji 21.02.2016

zebyW minioną sobotę ostrzeszowscy policjanci interweniowali dwukrotnie w stosunku do właścicieli psów w związku z ich niewłaściwym trzymaniem. Obie interwencje zostały zakończone postępowaniem mandatowym w stosunku do właścicieli psów. Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń.

W sobotę (20.02.2016r.) tuż przed godziną 11:00 dyżurny Policji skierował patrol w rejon ul. Lazurowej w Ostrzeszowie w związku z biegającymi po ulicy, a przy tym agresywnymi w stosunku do pieszych psami.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili do kogo należą zwierzęta. Także potwierdzili fakt, że psy wybiegają z posesji, ponieważ jest niewłaściwie zabezpieczona. Policjanci właściciela zwierząt ukarali mandatem karnym oraz zobowiązali do właściwego zabezpieczenia posesji. 

Druga interwencja o podobnym okolicznościach miała miejsce po godzinie 12:00 (20.02.2016r.) w Ostrzeszowie w rejonie ul. Targowej. Patrol Policji został skierowany w związku z atakiem oraz ugryzieniem przez psa mieszkankę Ostrzeszowa. Stróże prawa ustalili, że pies wybiegł z posesji i ugryzł kobietę oraz podarł spodnie pokrzywdzonej. W tym przypadku również policjanci właściciela psa ukarali mandatem karnym za niewłaściwe jego trzymanie. 

Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego dyspozycją "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany." Pamiętajmy również, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, nieodpowiednie jego trzymanie, brak szkoleń i dyscypliny.