"Aż pięć kolizji drogowych jednego dnia" (24.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Aż pięć kolizji drogowych jednego dnia" (24.02.2016r.)

Data publikacji 25.02.2016

kiaW dniu 24.02.2016r. na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do pięciu kolizji drogowych. Wobec sprawców policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. 
 
 
 
 
1. Po godzinie 8:00 w Ostrzeszowie przy ul. Al. Wojska Polskiego doszło do kolizji drogowej.
Skierowani policjanci na miejsce ustalili, że 38-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu konińskiego) kierując samochodem marki renault kangoo nie zachował należytych środków ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochodu osobowego marki ford focus, którym kierował 30-letni mieszkaniec Lubonia. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę policjanci ukarali mandatem karnym. 
 
2. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło po godzinie 9:00 w miejscowości Rogaszyce.
Policjanci na miejscu ustalili, że 18-latek (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierując samochodem osobowym marki opel astra nie posiadając do tego w ogóle uprawnień stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Pojazd także dachował. W pojeździe przebywał również jego 16-letni kolega.
18-latek był trzeźwy, za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień funkcjonariusze ukarali go dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 1000 zł. 
 
3. W Ostrzeszowie przy ul. Kwiatowej, po godzinie 15:00 doszło do kolizji drogowej.
Funkcjonariusze Policji na miejscu ustalili, że 39-letni mieszkaniec Ostrzeszowa kierując samochodem osobowym marki audi nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w zaparkowany pojazd marki volkswagen polo. Sprawca był trzeźwy i przyjął mandat karny.
 
4. Kolejna kolizja drogowa miała miejsce po godzinie 16:00 w Ostrzeszowie przy ul. Armii Krajowej.
Policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów kierujący samochodem marki seat ibiza nienależycie obserwował przedpole jazdy, przez co doprowadził do zderzenia z pojazdem marki skoda rapid, którym kierował 39-letni mieszkaniec Poznania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym.
 
5. Po godzinie 18:30 w Kobylej Górze przy ul. Placu Wiosny Ludów, na parkingu w wyniku nieprawidłowego manewru doszło do zderzenia pojazdów.
Policjanci na miejscu ustalili, że 75-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów kierujący samochodem marki fiat panda nieprawidłowo wykonywał manewr cofania i uderzył w zaparkowany samochód marki ford focus. Sprawca był trzeźwy, policjanci mężczyznę ukarali mandatem karnym.