Piątkowe zdarzenia drogowe (26.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piątkowe zdarzenia drogowe (26.02.2016r.)

Data publikacji 27.02.2016

pol-2W piątek (26.02.2016r.) na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. W dwóch przypadkach policjanci wobec sprawców zastosowali postępowanie mandatowe, w trzecim przypadku na sprawcę zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. 

1. Tuż przed godziną 11:00 (26.02.2016r.) w miejscowości Siedlików doszło do kolizji drogowej.

Policjanci na miejscu ustalili, że 35-letnia mieszkanka gm. Mikstat kierując samochodem osobowym marki daewoo tico, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, przez co doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki ford escort, którym kierował 75-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Mikstat).

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawczynię policjanci ukarali mandatem karnym oraz punktami karnymi. 

2. Do kolejnej kolizji drogowej doszło po godziną 11:00 w Ostrzeszowie przy ul. I. Daszyńskiego.

Skierowani funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 61-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra kierujący samochodem osobowym marki opel zafira, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochodu marki fiat 500, którym kierował 64-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawca przyjął mandat karny. 

3.  W Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej przed godziną 16:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osoby pieszej.

Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że osoba kierująca samochodem marki lexus, wykonując manewr cofania nie zachowała wszelkich środków ostrożności i uderzyła w idącą chodnikiem 39-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona nie doznała obrażeń ciała.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą była 29-letnia kobieta (mieszkanka gm. Kobyla Góra). Policjanci kobiecie zatrzymali prawo jazdy, także na 29-latkę zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.