Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków, pasażerowie również byli pod ich działeniem (27.02.2016r.)

Data publikacji 28.02.2016

sdc10579Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie pięć osób, które posiadały oraz zażywały narkotyki. Na domiar tego, jeden ze sprawców kierował samochodem pod wpływem ich działania. Za posiadanie środków odurzających ustawą zabronionych grozi kara do trzech lat więzienia, natomiast kierowanie pod ich wpływem zagrożone jest karą do dwóch lat. 

Funkcjonariusze Policji w miejscowości Myślniew (gm. Kobyla Góra), po godzinie 2:00 (28.02.2016r.) do kontroli drogowej zatrzymali samochód osobowy marki peugeot. Pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. 

W wyniku podjętych czynności policjanci ujawnili, że 26-latek kierował samochodem pod wpływem działania narkotyków. 

W pojeździe przebywały jeszcze cztery osoby, 20-letni mieszkaniec Kobylej Góry, jego 21-letni kolega zamieszkały również w gminie Kobyla Góra oraz dwie nastolatki, 19-letnia mieszkanka woj. dolnośląskiego i 17-letnia mieszkanka pow. ostrowskiego. Jak się okazało wszyscy pasażerowie byli pod wpływem narkotyków, ponadto stróże prawa przy 19-latce ujawnili kilka woreczków po narkotykach ze śladowymi ilościami amfetaminy. 

Policjanci wszystkie osoby zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.