Mandat karny za niewłaściwe trzymanie psa (28.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mandat karny za niewłaściwe trzymanie psa (28.02.2016r.)

Data publikacji 29.02.2016

zebyPolicjanci ukarali mandatem karnym właściciela psa za niewłaściwe jego trzymanie. Zwierzę wybiegło z posesji i zagryzło trzy kury należące do sąsiada.  

 

Tuż przed godziną 16:00 (28.02.2016r.) patrol Policji został skierowany do miejscowości Kochłowy, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym niewłaściwego trzymania psa, który wybiegł z prywatnej posesji i zagryzł trzy kury.

Funkcjonariusze ustalili, że pies należy do 37-letniego mieszkańca woj. śląskiego, który został ukarany mandatem karnym. Ponadto mężczyzna zadośćuczynił pokrzywdzonemu za poniesione stary.

Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego dyspozycją "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany." Pamiętajmy również, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, nieodpowiednie jego trzymanie, brak szkoleń i dyscypliny.