Oszukał taksówkarza (29.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał taksówkarza (29.02.2016r.)

Data publikacji 01.03.2016

taxiDzielnicowi z Kobylej Góry ukarali mandatem karnym w wysokości 100zł. mężczyznę, który wyłudził przejazd "taksówką" z Ostrzeszowie do Kobylej Góry, a następnie nie płacąc uciekł. 

 

 

Tuż przed godz. 17:00 (29.02.2016r.) do Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze zgłosił się taksówkarz, który zgłosił, że z Ostrzeszowa do Kobylej Góry wykonał kurs przywożąc nieznanego mu mężczyznę. Na miejscu klient wyszedł z pojazdu, następnie oświadczył, że zaraz dostarczy należną kwotę. Taksówkarz odczekał chwilę, jednakże mężczyzna najwyraźniej go oszukał i uciekł.

Policjanci na podstawie opisanego wyglądu sprawcy ustalili, że z usługi przejazdu taxi skorzystał 20-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. Mężczyzna doskonale znany dzielnicowym z innych przestępstw oraz wykroczeń. Jak się okazało 20-latek oszukał taksówkarza i zamiast oddać pieniądze udał się do salonu gier. 

Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia i uiścił należną kwotę za przejazd taksówką, także przyjął mandat karny w wysokości 100zł.