Wtorkowe kolizje drogowe (01.03.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wtorkowe kolizje drogowe (01.03.2016r.)

Data publikacji 02.03.2016

kiaW miniony wtorek (01.03.2016r.) Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała pięć kolizji drogowych. W czterech przypadkach policjanci przeprowadzili postępowanie mandatowe, jedno zdarzenie powstało w wyniku wbiegnięcia sarny na drogę.  

1. W Ostrzeszowie przy ul. Powstańców Wlkp. po godzinie 8:00 doszło do kolizji drogowej.
Policjanci ustalili, że 32-letnia mieszkanka gm. Ostrzeszów kierująca samochodem osobowym marki audi A3, w wyniku gwałtownego hamowania straciła panowanie nad pojazdem i uderzył w pojazd osobowy marki volkswagen passat, którym kierował 35-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawczyni przyjęła mandat karny. 

2. Do kolejnej kolizji drogowej doszło po godzinie 8:00 w miejscowości Przytocznica.
Policjanci na miejscu ustalili, że 28-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierujący samochodem osobowym marki fiat punto, będąc na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w następstwie tego zjechał do przydrożnego rowu, pojazd także dachował. Przebywająca w samochodzie pasażerka została przewieziona do Szpitala.
Kierujący był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem karnym.

3. Po godzinie 17:00 w Ostrzeszowie przy ul. Armii Krajowej doszło do kolejnej kolizji w ruchu drogowym.
Skierowani policjanci na miejsce ustalili, że 36-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierujący samochodem marki dacia duster, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku czego wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym i uderzył w pojazd marki renault laguna, który w tym czasie opuszczał już skrzyżowanie.
Pokrzywdzony, to 38-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwy, sprawcę stróże prawa ukarali mandatem karnym oraz punktami karnymi.

4. Tuż przed godzina 22:00 doszło do zdarzenie drogowego w Ostrzeszowie-Pustkowie.
Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 25-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną kierujący samochodem osobowym marki skoda octavia, będąc na łuku drogi w wyniku śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem. W następstwie tego kierujący skodą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki mercedes. Ponadto pojazd osobowy wjechał również do przydrożnego rowu. Samochodem ciężarowym kierował 28-letni mężczyzna (mieszkaniec miejscowości Dębsko).
Uczestnicy kolizji byli trzeźwy, sprawca przyjął mandat karny.

5. W godzinach nocnych 1:20 (02.03.2016r.) w miejscowości Przedborów pojazd marki mercedes uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci ustalili, że samochodem kierował 24-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną. Mężczyzna oświadczył, że na drogę nagle wbiegła mu sarna, przez co zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy.