Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sierżant Pyrek spotkał się z dziećmi z przedszkoli oraz szkół podstawowych w powiecie ostrzeszowskim

Data publikacji 05.03.2016

szkoa_w_rogaszycach1Sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji, ponad tydzień gościł w powiecie ostrzeszowskim i odwiedzał dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Podczas spotkań maskotce towarzyszyli policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Cezar - pies policyjny.

W okresie od 23 lutego do 3 marca 2016r. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odwiedzali przedszkola oraz szkoły podstawowe w powiecie ostrzeszowskim. Spotkaniom towarzyszył sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji oraz pies policyjny Cezar.

Podczas wizyt funkcjonariusze prowadzili pogadanki z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z uczniami klas I-III szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa. Poruszane tematy dotyczyły podstawowych zasad, jako uczestnik ruchu drogowego, policjanci również zwrócili szczególną uwagę słuchaczy na osoby obce oraz przekazali kilka rad, jak się zachować, gdy zaczepiają. Także w nawiązaniu do psa, który uczestniczył w spotkaniach, przewodnik psa służbowego przekazał kilka rad, jak zachować się gdy atakuje agresywny pies.

Dla wszystkich dzieci atrakcją był sierżant Pyrek oraz Cezar, który również pokazał kilka sztuczek. Każda grupa przedszkolna oraz szkolna chętnie zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia do kroniki z niecodziennymi gośćmi. 

szkoa_podstawowa_w_czajkowie1szkoa_podstawowa_w_kraszewicachprzedszkole_nr_1_w_ostrzeszowiedsc_2044dsc_0076dsc_0057przedszkole_nr_6_w_ostrzeszowieprzedszkole_nr_6_w_ostrzeszowie1dsc_2096przedszkole_i_szkoa_podstawowa_w_biskupicach_zabarycznychprzedszkole_i_szkoa_podstawowa_w_biskupicach_zabarycznych2przedszkole_nr_5_ostrzeszw_-_soneczny_zaktekprzedszkole_i_szkoa_podstawowa_w_kaliszkowicach_oobockichprzedszkole_i_szkoa_podstawowa_w_biskupicach_zabarycznych3przedszkole_i_szkoa_podstawowa_w_kaliszkowicach_kaliskichszkoa_podstawowa_nr_2_w_ostrzeszowieprzedszkole_i_szkoa_podstawowa_w_kaliszkowicach_oobockich2