Niedzielne kolizje drogowe (06.03.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niedzielne kolizje drogowe (06.03.2016r.)

Data publikacji 07.03.2016

pol-2W niedzielę Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała dwa zdarzenia drogowe, jedno z udziałem zwierzyny leśnej.

 

 

 

1. Tuż po godzinie 13:00 w miejscowości Bierzów kierujący samochodem marki volvo uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na drogę.

Policjanci ustalili, że 48-letni mężczyzna (mieszkaniec woj. dolnośląskiego) kierujący samochodem marki volvo, jadąc prostym odcinkiem drogi uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na drogę. Zwierzę w wyniku uderzenia nie przeżyło - funkcjonariusze powiadomili właściwe służby celem usunięcia martwej sarny. 

2. Po godzinie 17:00 w miejscowości Mąkoszyce doszło do kolizji drogowej z udziałem nieletniego motorowerzysty.  

Na miejscu policjanci ustalili, że 15-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra jadąc motorowerem oraz wyjeżdżając z prywatnej posesji na drogę gminną, nie zachował szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu i uderzył w samochód osobowy marki volkswagen polo. Samochodem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. Policjanci ustalili także, że nieletni nie posiadał w ogóle karty motorowerowej. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. O dalszym losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.