Trzy interwencje zakończone grzywną (09.03.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy interwencje zakończone grzywną (09.03.2016r.)

Data publikacji 10.03.2016

kogut-kgpOstrzeszowscy policjanci trzykrotnie interweniowali wobec 28-latki. Mundurowi na miejscu zdarzenia dwa razy uznali bezzasadność interwencji, za co ukarali kobietę mandatem karnym. Także sprawczyni została ukarana grzywną za zakłócanie ładu i porządku. 

Tuż po godzinie 21:00 (09.03.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie od 28-letniej mieszkanki Ostrzeszowa, że "jakaś osoba się z niej śmieje, grozi oraz krzyczy na nią". Następnie zgłaszająca zmieniła treść zgłoszenia informując dyżurnego, że w rejonie sklepu biegają bezpańskie psy, którymi właściciel nienależycie się zajmuje. Dyżurny uprzedził zgłaszającą o konsekwencjach prawnych w związku z bezpodstawnym wezwaniem interwencji, następnie pod wskazany adres skierował patrol funkcjonariuszy.

Na miejscu policjanci nie potwierdzili zgłoszenia, kobieta w czasie rozmowy z dyżurnym przekazała fałszywe informacje. Za bezpodstawne wezwanie Policji stróże prawa kobietę ukarali mandatem karnym. 

Niestety na tym się nie skończyło, ponieważ po godzinie 23:00 dyżurny ponownie skierował patrol funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania 28-latki. Tym razem kobieta swoim zachowaniem - przeraźliwym krzykiem oraz informacją o kradzieży jej telefonu komórkowego wzbudziła zagrożenie dla jej życia i zdrowia oraz zaniepokoiła swoją matkę, która niezwłocznie powiadomiła stróży prawa. Policjanci na miejscu nie potwierdzili zgłoszenia, za wprowadzanie w błąd organów ściagania 28-latka ponownie została ukarana mandatem karnym. 

Kilka minut później policjanci interweniowali wobec 28-latki na ul. Leśnej w Ostrzeszowie. Kobieta udała się do znajomego, po czym wszczęła awanturę i była wobec niego agresywna. Policjanci kobietę ukarali mandatem karnym za zakłócanie ładu i porządku.