Posiadali przy sobie narkotyki oraz kierowali pod ich wpływem - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali przy sobie narkotyki oraz kierowali pod ich wpływem

Data publikacji 13.03.2016

paragraf-2Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali łącznie cztery osoby, które odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Ponadto dwóch sprawców dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdami pod ich wpływem. 

 

 

 

 

1. Tuż przed godziną 20:00 (10.03.2016r.) w Ostrzeszowie przy ul. Al. Wolności policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki volkswagen golf. Samochodem kierował 28-letni mieszkaniec województwa śląskiego.  W pojeździe przebywali również dwaj mężczyźni w wieku 27 i 29 lat - także mieszkańcy województwa śląskiego. 

Podczas czynności służbowych funkcjonariusze ujawnili, że  20-latkowie posiadali przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Ponadto mężczyzna, który kierował volkswagenem był pod ich wpływem.

Stróże prawa trzech mężczyzn zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Sprawcy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, z kolei 28-latek odpowie jeszcze za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

Trwa postępowanie w tej sprawie.

2. Po godzinie 20:00 (11.03.2016r.) w miejscowości Mąkoszyce dzielnicowy podjął czynności służbowe wobec 21-letniego mężczyzny kierującego samochodem marki opel vectra.

Mężczyzna kierował pojazdem bez uprawnień, ponadto jak się okazało był także pod wpływem działania narkotyków. Sprawca - doskonale znany policjantom z podobnych przestępstw został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. On również odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.