Odpowie za głupie żarty (16.03.2016 r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za głupie żarty (16.03.2016 r.)

Data publikacji 17.03.2016

paragraf-2Mieszkaniec miejscowości Ostrzeszów wezwał Pogotowie Ratunkowe do nieprzytomnej i nieoddychającej kobiety. Jak się okazało był to głupi żart za który mężczyzna odpowie przed sądem.

 

W dniu 16.03.2016 roku około godziny 15:00 dyspozytor Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu odebrał zgłoszenie telefoniczne od mężczyzny, który oświadczył że znajdująca się z nim w mieszkaniu kobieta jest nieprzytomna i nie oddycha. Podczas udzielanego mężczyźnie przez dyspozytora instruktażu w sprawie resuscytacji telefon odebrała kobieta twierdząc, że mężczyzna robił sobie głupie żarty i przyjazd pogotowia jest niepotrzebny.

Celem potwierdzenia zgłoszenia na miejsce skierowano patrol policji, który zastał pozamykaną posesję, a telefon zgłaszającego był wyłączony. W toku dalszych czynności okazało się, że "żartownisiem" był 55-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który po jakimś czasie zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Rozmowa przeprowadzona z mężczyzną jednoznacznie wskazywała, że interwencja była bezpodstawna.

Mężczyzna został wezwany do złożenia wyjaśnień w powyższej sprawie, a także poinformowany, że za zaangażowanie sił i środków w związku z "głupim żartem" poniesie surową karę.

wyk. MH.