"Dopalacze niszczą życie" (22.03.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dopalacze niszczą życie" (22.03.2016r.)

Data publikacji 23.03.2016

sdc16276Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach programu pod nazwą "Dopalacze niszczą życie" cyklicznie prowadzą pogadanki z uczniami szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na terenie powiatu. We wtorek funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas II Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie. Przed prelekcją uczniowie należący do grupy Młodzi Liderzy Zdrowia zaprezentowali swoje wystąpienie na temat szkodliwości dopalaczy, jednocześnie włączając w to pokaz udzielenia pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność po zażyciu środków psychoaktywnych.


W wtorek (22.03.2016r.) policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili po raz kolejny prelekcję na temat szkodliwości działania dopalaczy w ramach programu prewencyjnego pod nazwą "Dopalacze niszczą życie". We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie.

Spotkanie zainicjowane zostało przez szkolną higienistkę, która także do współpracy zaangażowała uczniów - Młodych Liderów Zdrowia.  Grupa młodzieży przed wystąpieniem Policji przedstawiła słuchaczom informacje na temat szkodliwości działania środków psychoaktywnych/dopalaczy na organizm. Także zaprezentowali krótki pokaz udzielenia pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność po zażyciu takich środków.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie będą kontynuować tego typu spotkania z uczniami szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego. Poruszana tematyka ma na celu przede wszystkim ustrzec młode osoby przed niebezpieczeństwem, jakim są dopalacze.

sdc16280  sdc16271sdc16281sdc16277sdc16283