"Kryminalne małżeństwo" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kryminalne małżeństwo"

Data publikacji 04.04.2016

paragraf_2911Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skierowali akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie przeciwko małżeństwu, które w miesiącu lipcu 2015 roku dokonało licznych oszustw oraz kradzieży.

 

 

W miesiącu lipcu 2015 roku ostrzeszowscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie małżeństwo, 27-letniego mężczyznę oraz 25-letnią kobietę (mieszkańcy gm. Mikstat).

Jak się okazało para korzystając z gościny w jednym z gospodarstw agroturystycznych, na terenie gm. Kobyla Góra w powiecie ostrzeszowskim, oddaliła się nie płacąc należnej kwoty za nocleg. Właściciel gospodarstwa zgłosił oszustwo tutejszej Policji i wycenił stary na kwotę 250 zł. Ponadto także spostrzegł się, że goście ukradli z gospodarstwa kosę spalinową. Skradziony sprzęt warty był blisko 1200 zł.

Kryminalni w wyniku podjętych czynności służbowych ustalili, że para skradzione mienie bardzo szybko „upłynniła“ w jednym z lombardów na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci kosę elektryczną odzyskali i zwrócili pokrzywdzonemu właścicielowi gospodarstwa agroturystycznego.

Prowadzone dochodzenie doprowadziło również policjantów do tego, że 27-latek ukradł także piłę spalinową o wartości blisko 1200 zł. na szkodę jednej z prywatnych osób na terenie gm. Grabów nad Prosną. Skradzione elektronarzędzie sprawca również szybko sprzedał w jednym z lombardów na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci z Wydziału Kryminalnego mienie odzyskali i zwrócili właścicielowi.

Także w wyniku dalszych czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że para małżeńska w miesiącu lipcu 2015r. goszcząc w innym gospodarstwie agroturystycznym na terenie gm. Kobyla Góra ukradła złotą biżuterię. Małżeństwo wykorzystując nieuwagę właścicieli, z części prywatnej gospodarstwa ukradli złote kosztowności warte blisko 10,000zł. Biżuterię natychmiast sprzedali w różnych lombardach na terenie kilku województw.

Małżeńska para nie próżnowała w miesiącu lipcu. Policjanci ustalili również, że małżonkowie oszukali jedną z warszawskich firm zajmującą się wypożyczaniem samochodów. Otóż w miesiącu lipcu ubiegłego roku para wypożyczyła samochód marki opel vectra, którego nie zwrócili we wskazanym terminie. Pojazd przetrzymywali na prywatnym terenie w gminie Mikstat. Ponadto zalegali z zapłatą za wypożyczenie pojazdu blisko 10,000zł. Ostrzeszowscy kryminalni samochód odzyskali i zwrócili warszawskiej firmie.

Sprawcy przyznali się do przedstawianych im zarzutów, policjanci w miesiącu lutym 2016 roku skierowali przeciwko 27-letniemu mężczyźnie i 25-letniej kobiecie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.