Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grabów nad Prosną - bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta (06.04.2016r.)

Data publikacji 07.04.2016

dsc_0720Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spotkali się z seniorami gminy Grabów nad Prosną. Mundurowi rozmawiali z nimi na temat bezpiecznego poruszania się jako osoba piesza oraz jako rowerzysta. To już kolejne takie spotkanie, które odbyło się w ramach autorskiego programu prewencyjnego "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel".

W minioną środę (06.04.2016r.) policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spotkali się z seniorami gminy Grabów Nad Prosną. 

To już kolejne tego typu spotkanie ze starszymi mieszkańcami, które stróże prawa na terenie powiatu ostrzeszowskiego organizują w ramach autorskiego programu pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". 

Funkcjonariusze podczas wizyty omówili zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, jako osoba piesza oraz jako rowerzysta. Szczególną uwagę zaś zwrócili na kwestię jazdy rowerem po chodniku oraz w jakich przypadkach jest to możliwe. Także zaznaczyli, jak ważne jest oświetlenie przy rowerze oraz nasobne elementy odblaskowe, które obowiązkowo osoba piesza musi posiadać poza obszarem zabudowanym. 

Podczas spotkania policjanci poruszyli również temat dotyczący obszarów oraz miejsc uważanych przez słuchaczy, jako zagrożone na terenie gminy Grabów nad Prosną. Zainteresowani tematem uczestnicy spotkania wskazali na problem braku ścieżek pieszo-rowerowych, zwiększenie liczby przejść dla pieszych wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Także wskazali o konieczności zwiększenia patroli policyjnych w rejonie miejsc zagrożonych wykroczeniami porządkowymi. Słuchacze również postulowali o kontynuowanie spotkań z osobami w wieku senioralnym.

dsc_0721dsc_0719dsc_0716dsc_0718