Wulgarna zgłaszająca ukarana mandatami karnymi (03.04.2016 r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wulgarna zgłaszająca ukarana mandatami karnymi (03.04.2016 r.)

Data publikacji 08.04.2016

mkkPrzebywająca w lokalu "Epoka" mieszkanka gm. Kobyla Góra zgłosiła kradzież telefonu komórkowego. W trakcie interwencji podjętej przez funkcjonariuszy policji okazało się, że do kradzieży nie doszło. Kobieta za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji oraz za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym została ukarana mandatami karnymi. 

W dniu 03.04.2016 roku po godzinie 02:00 mieszkanka gm. Kobyla Góra przebywająca w lokalu "Epoka" telefonicznie zgłosiła kradzież telefonu komórkowego o wartości 1000 złotych na jej szkodę. Po upływie ok. czterech minut od zgłoszenia kobieta zadzwoniła ponownie na numer alarmowy komendy kierując w sposób wulgarny pod adresem dyżurnego uwagi dotyczące zbyt długiego czasu oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy. 

W toku podjętych na miejscu czynności policjanci ustalili, że zgłaszająca znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Po dokładnym sprawdzeniu rzeczy osobistych kobiety, ujawnili w jej torebce telefon komórkowy, którego kradzież zgłosiła. Podczas przeprowadzanej interwencji zgłaszająca używała także słów wulgarnych w miejscu publicznym. 

Następnego dnia w związku ze zgłoszeniem bezpodstawnej interwencji oraz używaniem słów wulgarnych w miejscu publicznym funkcjonariusze ukarali kobietę mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.