Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niedostosował prędkości jazdy do panujących warunków (08.04.2016 r.)

Data publikacji 11.04.2016

kiaW miejscowości Ostrzeszów 19-letni mężczyzna kierując pojazdem Honda Civic nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem uderzył w krawężnik, a następnie w opłotowanie posesji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

W dniu 08.04.2016 roku ok. godziny 16:25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. 1-go Maja w Ostrzeszowie.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze policji w toku wykonywanych czynności ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic, 19-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze w konsekwencji czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, a następnie w opłotowanie pobliskiej posesji. 

Kierującego oraz znajdującego się w pojeździe 23-letniego pasażera (mieszkańca Ostrzeszowa), poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - trzeźwi.

Na skutek przedmiotowego zdarzenia kierujący Hondą nie doznał żadnych obrażeń ciała, natomiast pasażer z raną ciętą głowy trafił do ostrzeszowskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

 

M.H.