Kolizja na krajowej jedenastce (10.04.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na krajowej jedenastce (10.04.2016r.)

Data publikacji 11.04.2016

sdc10579W miejscowości Niedźwiedź w powiecie ostrzeszowskim, na krajowej jedenastce doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki renault megane nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem passat. W wyniku uderzenia pojazd pokrzywdzonego przemieścił się i uderzył w stojący na skrzyżowaniu samochód również marki volkswagen passat. Sprawcy zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. 

Do kolizji drogowej doszło po godzinie 19:00 (10.04.2016r.).
Skierowani policjanci na miejsce zdarzenia ustalili, że 39-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierujący samochodem osobowym marki renault megane, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w pojazd marki volkswagen passat, którym kierował 28-letni mieszkaniec miejscowości Łobodno. W wyniku uderzenia volkswagen przemieścił się i uderzył z kolei w stojący na skrzyżowaniu samochód osobowy także marki volkswagen passat, którym kierował 21-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

W wyniku zdarzenia pojazdów lekkich obrażeń ciała doznali małoletni pasażerowie z pojazdu sprawcy. Funkcjonariusze również sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji, wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci 39-latkowi zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz skierują na niego wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.