Motorowerzyści na podwójnym gazie (13.04.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowerzyści na podwójnym gazie (13.04.2016r.)

Data publikacji 14.04.2016

kogut-kgpW minioną środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości na terenie gminy Ostrzeszów. Przeciwko sprawcom toczy się postępowanie przygotowawcze.  

1. Policjanci patrolując ul. Al. Wolności w Ostrzeszowie, po godzinie 15:30 (13.04.2016r.) do kontroli drogowej zatrzymali 50-letniego mieszkańca Ostrzeszowa kierującego motorowerem. W wyniku podjętej kontroli funkcjonariusze ujawnili, że motorowerzysta był nietrzeźwy. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad promil alkoholu.

2. Po godzinie 19:00 w miejscowości Szklarka Myślniewska policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 46-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów), który kierował motorowerem. Kontrola w tym przypadku również wykazała, że motorowerzysta był nietrzeźwy, urządzenie pomiarowe wskazało ponad promil alkoholu. 

Policjanci sprawcom przestępstw uniemożliwi dalszą jazdę, teraz wobec nich toczy się postępowanie przygotowawcze. Mężczyźni za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed Sądem.